TheTimes: чеченець, який воює в Україні, сказав, що Путін теж їхній ворог

У бородатого чеченця просте пояснення своєї боротьби на боці України проти підтримуваних Кремлем сепаратистів. «Путін – наш спільний ворог, – говорить боєць. – Він приносить тільки зло».

36-річний Мансур воює у складі чеченського батальйону, розквартированого неподалік від портового міста Маріуполя. Ескалація конфлікту минулого місяця, коли російські військові кораблі у розташованому неподалік Чорному морі обстріляли українські військові катери, викликала побоювання, що Росія готується до повномасштабного вторгнення, пише  The Times

Батальйон імені Шейха Мансура, впливової фігури чеченського опору XVIII століття, очолює Муслім Чеберлоєвський, боєць із сивою бородою та з довгим кинджалом за поясом з написом «Смерть сепаратистам».

За словами Мансура, прийняти рішення про приїзд в Україну у 2015 році його мотивувало повідомленнями про те, що багато чеченців увійшли до складу збройних загонів сепаратистів. Назва цих бойовиків – кадирівці – походить від імені лояльного до Кремля та поставленого тим же самим Кремлем лідера Чечні Рамзана Кадирова. Кадиров – колишній бойовик, який зараз підтримує президента Путіна, – відкидає звинувачення у порушенні прав людини, включаючи позасудові вбивства.

«Ми хочемо, щоб світ знав про те, що це не чеченці атакували Україну, а Кремль, – сказав Мансур. – Кадиров і чеченський народ – це абсолютно різні речі». Інший боєць кивнув головою.

Коли у Мансура спитали про бойові можливості його підрозділу, він знизав плечима. «Яке це має значення? Кількість ні про що не говорить. У Чечні всього один мільйон чоловік, проте ми змусили російську армію з ганьбою повернутись геть додому». Він пишається тим, що його бійці ведуть боротьбу з проросійськими силами за допомогою захоплених автоматів. «Трофейна зброя», – сказав він.

Чеченці вели дві війни за незалежність проти російської армії після розвалу Радянського Союзу у 1991 році. Ще один чеченський батальйон у східній частині України, що названий на честь Джохара Дудаєва, очолює Адам Осмаєв, який закінчив середню школу в Котсуолдс (Cotswolds). На нього було скоєно два замахи. Аміна Осмаєва, його дружина, вбита минулого року у передмісті Києва, столиці України.

Марк Беннеттс, The Times

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *