TheTimes: Британські підлітки під прицілом російських тролів

Британські підлітки стали мішенню російської пропагандистської кампанії, яка за задумом повинна посіяти розлад серед молодих жителів Заходу, пише газета The Times.

Журналісти видання вказують, що існують російські фейкові аккаунти Емми Уотсон та ін. Під виглядом прихильників Гаррі Поттера росіяни збирали молодих послідовників в соціальних мережах. Наприклад, кореспонденти The Times кажуть, що відео тисяч молодих британців були опубліковані на каналі YouTube, який фінансується Кремлем, — «Блакитний Петро російської пропаганди». За допомогою цієї акції намагалися створити плутанину щодо отруєння Солсбері.

Журналісти пишуть, що всі масштаби російської кампанії з дезінформації можуть бути розкритими після аналізу понад трьох мільйонів твітів та інших повідомлень у соціальних мережах, зібраних американськими дослідниками.

Раніше The Times вже писала про те, що боти Кремля просувають особливі теорії змови – скажімо, що продукти з ГМО та інші досягнення біотехнологій небезпечні. Ця газета раніше розкрила, як російські «тролі» сприяли теорії про шкоду вакцини проти кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Росія спробувала викликати публічну паніку після терористичних актів у Лондоні, а також поширити дезінформацію на Брексит та проблему незалежності Шотландії. Зокрема, британські журналісти пишуть, що індивідуальні облікові записи мають російські відмінні риси – вони протягом цього року написали сотні тисяч коментарів, робили ретвіти в Twitter.

«Те, що вони роблять – це політична війна в промислових масштабах, і вона націлена на всю західну демократію», – сказав Даррен Лінвілл, фахівець з дезінформації Росії з Університету Клемсона в Південній Кароліні. Також експерт додав, що «ця кампанія добре фінансується».

Дезінформаційна кампанія Москви проводиться паралельно з міжнародною операцією з хакерства. У ході розслідування отруєння Солсбері західні служби з’ясували, що хтось намагався зламати механізм, який стежить за нелегальним розповсюдженням хімічної зброї. Російські хакери також були пов’язані з нападами на американського розробника ядерної енергії, антидопінгові агентства та на представників влади, що розслідують деталі збитого проросійськими сепаратистами літака авіакомпанії Malaysia Airlines.

Особливе місце в поширенні фейків займає Агентство інтернет-досліджень, що базується в Санкт-Петербурзі і нібито фінансується Євгеном Пригожиним, олігархом, відомим за його зв’язки з російським лідером як «шеф-кухар Путіна».

Росіяни працюють не тільки в глобальних масштабах, але намагаються впливати в повсякденності на звичайну людину. Одного разу, якийсь аккаунт російського «бота» спробував звернутися до західних підлітків, представившись прихильником за права геїв. Це спонукало школярів зірвати уроки з політичними протестами. Такий випадок – це лише маленький приклад великого впливу росіян на життя в західних країнах.

Інші облікові записи «ботів» досягли успіху серед молодих феміністок, активістів із захисту навколишнього середовища та західних військових. Багато з повідомлень російських «ботів» нешкідливі, вони часто публікуються як «меми» – гумористичні образи, які швидко поширюються в Інтернеті.

Аналітики підозрюють, що все це робиться, щоб «втертися в довіру», а потім публікувати більш витончені маніпуляції. Коли настав час, вони публікують компрометуючі, такі, що руйнують уявлення про західний світ, повідомлення, вважає Бен Німмо з аналітичного центру Атлантичної ради.

The Times звернулася до семи експертів, які разом ідентифікували мільйони російських повідомлень про соціальні мережі. Вчені з Університету Клемсона визначили близько трьох мільйонів твітів, які були опубліковані 2848 обліковими записами Twitter, пов’язаними з російськими «ботами». Експерти використовували розширене програмне забезпечення для пошуку твітів з віддалених облікових записів, які були надані Конгресу США.

Інший дослідник відстежував безліч «мемів», які були опубліковані на Instagram і Tumblr. Аналітики визначили облікові записи Twitter, в яких можна було простежити сліди, що свідчать про причетність до них Росії.

Найнав’язливіша спроба Росії залучити молодих британців – це канали YouTube, що спонсує Кремль. Шоу випускається у Великобританії – і в ньому звинувачується британський уряд в лицемірстві з питань прав людини та передбачається, що президенти Путін і Дональд Трамп повинні бути союзниками. В одному з  недавніх випусків молода жінка-презентатор з британським акцентом припустила, що інтерв’ю Олександра Петрова та Руслана Бошірова, двох чоловіків, ідентифікованих Великобританією як відповідальних за отруєння Солсбері, «об’єднали народ Росії та Англії», оскільки обидві сторони були однаково причетні.

У свою чергу керівництво Twitter заявило, що вони «роблять більш активні кроки для вирішення маніпуляцій з платформою, і тепер видаляють все більше зловмисних твітів, перш ніж вони з’являться». Google, що володіє YouTube, зазначив, що будь-яке втручання в політику через свої платформи – неприйнятне. А ось представники Facebook, якому належить Instagram, сказали, що вони зіткнулися зі «складними супротивниками, в тому числі і з цілою державою».

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *