The Wall Street Journal: США можуть ввести нові санкції через утримуваних Росією українських моряків

Вашингтон, власне, Адміністрація Трампа, розглядає питання про введення нових санкцій проти Росії через утримання під вартою 24‑х українських моряків, які були захоплені в полон у листопаді 2018 року. Обговорюється питання про введення штрафних заходів проти російських кораблів. Про це повідомив  спецпредставник США з питань  України.

За словами Курта Волкера, Європейський союз також обговорює можливість введення додаткових санкцій, і рішення з цього питання, ймовірно, буде обговорюватися наступного місяця. Потенційними об’єктами нових санкцій можуть стати російські кораблі або судна, які обслуговують російські порти в Азовському морі, де проходить межа між Україною та Росією, наголосив Волкер.

Росія захопила три українських кораблі, які намагалися в листопаді минулого року пройти через вузьку протоку з Чорного моря в Азовське море, і продовжує утримувати два десятка українських моряків, відчуваючи тим самим рішучість Заходу.

За словами Волкера, Росія проводить таку політику, яка  шкодить Україні, і намагається уповільнити прохід через протоку кораблів, що прямують в українські порти в Азовському морі. Подібні обмежувальні заходи продовжують негативно впливати на економіку України.

П’ять років тому, в лютому 2014 року, Росія відібрала в України Кримський півострів і підтримала сепаратистський заколот на сході України, який забрав життя більше 10 тисяч осіб. Крім того, вона налаштовує підтримуваних нею бойовиків на боротьбу проти українських військових.

Як сказав пан Волкер, Сполучені Штати наступного місяця закінчать обговорення заходів, спрямованих на те, щоб покарати Москву.

«Ми закликаємо Росію негайно звільнити моряків», – сказав він на брифінгу для журналістів.

Росія заперечує, що допомагала і озброювала українських сепаратистів і заявляє, що українські кораблі в Азовському морі здійснювали небезпечні маневри, перебуваючи в територіальних водах Росії. Москва висунула морякам з цих кораблів звинувачення в незаконному перетині російського кордону. Співробітники російського посольства у Вашингтоні залишили без відповіді прохання про коментар.

Україна наполегливо прагне до інтеграції з Заходом, незважаючи на вжиті Росією обмежувальні заходи – від економічного тиску до військової підтримки сепаратистів на сході України.

Підтримуваного Сполученими Штатами президента Петра Порошенка в березні нинішнього року очікують вибори.

За словами пана Волкера, він не зустрічався з російським колегою після того, як президент Трамп в листопаді минулого року скасував переговори з російським президентом Володимиром Путіним, пояснивши відмову захопленням українських кораблів. Пан Волкер зазначив відсутність прогресу щодо укладення угоди про мир і безпеку, а також закликав Росію повернутися за стіл переговорів.

Сполучені Штати ввели ряд санкцій проти Росії – як за вторгнення до Криму, так і за підтримку сепаратистів, а також використовували додаткові каральні заходи, коли розвідувальні відомства США прийшли до висновку про те, що Москва втручалася в американські вибори 2016 року.

Крім того, Європейський союз і Сполучені Штати ввели санкції після висновків британської розвідки про те, що Росія використовувала бойову нервово-паралітичну отруйну речовину під час спроби здійснити в Солсбері замах на життя одного колишнього шпигуна.

Міністерство фінансів США у січні скасувало санкції, введені проти російської алюмінієвої компанії «Русал», і зроблено це було після того, як мільярдер і близький союзник пана Путіна,який перебуває в «чорному» списку, заявив, що він більше не володіє контрольним пакетом акцій. Цей крок викликав критику на адресу адміністрації Трампа, яку звинуватили в спробі пом’якшення санкцій проти Кремля.

Пан Волкер закликав Євросоюз вдатися до дій. Міністри закордонних справ Євросоюзу збираються обговорити ситуацію на Україні в лютому, і нові санкції можуть бути незабаром прийняті, повідомили нещодавно європейські дипломати.

Євросоюз засудив використання Росією сили в Керченській протоці і закликав її звільнити українських моряків, проте додаткові санкції не були введені. Франція і Німеччина спочатку хотіли, щоб Брюссель зосередив увагу на стабілізації ситуації, і не планували відразу вводити каральні заходи.

Однак ситуація загострилась, оскільки Росія продовжує утримувати українських моряків, а Франція і Німеччина тепер на боці тих, хто підтримує посилення тиску.

Днями міністри закордонних справ Данії та Чехії відкрито закликали до введення нових санкцій, якщо українські моряки не будуть звільнені.

Питання про подальше утримання в полоні Росією цих моряків домінувало на переговорах країн-членів Організації Північноатлантичного договору, проте ніяких конкретних дій в Брюсселі не було зроблено з того моменту, коли у грудні від НАТО надійшла заява про підтримку України.

Пан Волкер заявив, що Росія виступає проти міжнародної моніторингової місії на місці [в районі Керченської протоки], і запропонував Києву запросити спостерігачів для виконання своїх обов’язків безпосередньо на українських кораблях.

Джессіка Донаті, The Wall Street Journal

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *