Латвійці заплатили великий податок за використання машин з іноземними номерами

Жителі Латвії, які їздять на дорогах країни на машинах з іноземними номерами, у минулому році сплатили до держбюджету у вигляді спеціального дорожнього податку майже 0,8 млн євро, а в першій половині 2018 року — 0,3 млн євро, пише газета Dienas Bizness.

Перед введенням такого специфічного дорожнього податку висловлювалися побоювання про контроль за дотриманням цієї норми, повідомляє delfi.

Мета впровадження податку в тому, щоб жителі Латвії не реєстрували свої автомобілі в Литві та Естонії для ухилення від сплати латвійського податку на експлуатацію транспортного засобу, водночас користуючись транспортним засобом в Латвії.

За даними міністерства повідомлення, в 2017 році цей податок заплатили 8802 людини, перерахувавши до держбюджету 796 тис. Євро, а в першій половині 2018 року — 3982 людини (297 тис. Євро).

«Якщо математично дивитися на ці числа, то можна сказати, що досягнуті раніше поставлені цілі: знизити число латвійців, які користуються зареєстрованими за кордоном автомобілями, і змусити брати участь у фінансуванні дорожній інфраструктурі тих, хто користується такими автомобілями», — вважає Юріс Звірбуліс, президент Латвійського суспільства автомобілів і мотоциклів.

За словами Звірбуліс, навіть за візуальною оцінкою, на латвійських дорогах стало менше машин з іноземними номерами. «Я особисто знаю людей, у яких є фірми в Естонії, і до появи податку вони їздили на автомобілях з естонськими номерами, але в минулому року вони перейшли на латвійські номера», — розповів Звірбуліс.

 

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *