Італія знизила пенсійний вік

Президент Італії Серджо Маттарелла підписав декрет-закон, що вводить в Італії так званий цивільний дохід, а також пропонує новий порядок виходу на пенсію, повідомляє газета Sole 24 Ore.

Публікація декрету-закону очікується в Офіційній газеті Італійської Республіки, пише euromag.

Цивільний дохід — виплати до 780 євро на місяць, які уряд Італії має намір надавати найбіднішим верствам населення. Для того, щоб отримувати цей дохід, громадяни повинні як мінімум вісім годин на тиждень приділяти громадській роботi, надавати дані про те, що вони шукають роботу, а також прийняти одну з перших трьох пропозицій щодо роботи.

Також нормативний акт містить у собі так звану «квоту 100». Ця реформа дозволить громадянам Італії виходити на пенсію у 62 роки за наявності 38 років трудового стажу. Зараз більшість жителів Італії можуть вийти на пенсію лише у віці 67 років.

При цьому італійці, як і раніше, зможуть виходити на пенсію незалежно від віку, якщо їхній трудовий стаж склав 42 роки і 10 місяців для чоловіків та 41 рік і 10 місяців для жінок.

Для приватного сектора зміни набудуть чинності у квітні цього року, для держслужбовців — у серпні.

Декрет-закон в Італії — це нормативний акт, який в екстрених випадках може прийняти уряд, для набуття ним чинності потрібний підпис президента й публікація в Офіційній газеті Італійської Республіки.

Такі нормативні акти нерідко носять тимчасовий характер, оскільки вони втрачають силу, якщо італійський парламент не перетворює його у закон протягом 60 днів з моменту публікації. Очікується, що цей нормативний акт парламент схвалить.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *