Як викликати туристичний бум? Угорщина йде на рекорд

:Як викликати туристичний бум? Угорщина йде на рекорд

За матеріалами: orientpress.hu

В Угорщині відбувається щось неймовірне – потік туристів нагадує гірську лавину. Золтан Гуллер, керуючий директор Угорського агентства з туризму (MTÜ), говорить, що в країні туризм зростає з 2010 року. Завдяки динамічному росту у 2017 році туристична галузь досягла позначки майже в 30 млн. гостей, що робить ближчою стратегічну мету 2030 року – щоб до угорців приїхали туристи 50 мільйонів ночей. І варто сказати, угорський уряд все робить, щоб цю ідею втілити в життя.

Заданими, опублікованими Центральним статистичним управлінням (KSH), кількість ночей, проведених іноземними відвідувачами у країні, у 2017 році склала 7,3, а загальний оборот галузі зріс на 5,4%. Для порівняння: до України в 2017 році прибули 14,4 млн. іноземців, а середнє перебування іноземця в Києві – 2–3 дні.

В Угорщині туризм безпосередньо впливає на загальний обсяг продажів комерційних приміщень – він склав майже 430 млрд. форинтів ($ 1,5 млрд.) Причому в Будапешті ціна готельного номера за рік збільшилася на 14%. Рівень заповнюваності готелів зріс на 3,5 процентних пункти до 60,2%.

Угорський прем’єр-міністра Янош Лазар говорить, що туризм – це одна з найприбутковіших галузей. Тому вирішено розвивати його в Східній Угорщині, щоб та також стала туристичним напрямком, і таким чином може зрости частка туризму у ВВП. З цією метою прийнято рішення виділити фінансування у розмірі 9,5 млрд. форинтів ($ 33 ​​млн.).

Наприклад, у місті Мако планують відкрити SPA-салони, готелі, зони відпочинку, парк розваг, величезний безкоштовний басейн. Також є плани з відкриття екологічно чистих парків – з кришталево чистою водою та печерами зі сталактитами в окрузі Бараня. За оцінками Агентства з туризму Угорщини, спочатку туристичний фонд збільшиться до тисячі готельних місць.

Навіть більше – чиновники рапортують, що внутрішній угорський туризм також зростає. У Будапешті число внутрішніх туристів зросло більш ніж на 25%, а в районі озера Балатон зростання кількості прибулих туристів перевищило 22%.

На думку угорських чиновників, останній показник також важливий ще й тим, що це місце має бути визнане як вітчизняними, так і іноземними туристами. Сезон на Балатоні припадає не тільки на липень та серпень, а й на зиму, особливо на січень.

«Угорщина – безпечна країна, а безпечні країни – це майбутнє у сфері туризму й гостинності», – підкреслив Гуллер.

Центральне статистичне управління (KSH) прогнозує, що у 2018 році постояльці будуть залишатися в країні на 9 днів. Такий довгий уїк-енд може збільшити дохід до 10%. До слова, в Угорщині частка туризму й ВВП становить 10%. Угорці прогнозують збільшення цієї частки до 16% на момент 2019 року. В Україні за підсумками 2017 року частка туристичної галузі склала 1,5% ВВП.

З початку цього року уряд пішов далі й запропонував ввести найбільшу та всебічну програму розвитку туризму, в ході якої для розвитку трьох основних туристичних регіонів буде виділено 500 млрд. форинтів ($ 1,7 млрд.).

Розширення туризму підтримується не тільки великою кількістю субсидій, а й скороченням податків: ПДВ на готельне обслуговування буде продовжувати знижуватися – з 18% у січні цього року до 5% у 2019 році. В обмін на скорочення ПДВ уряд очікує, що заробітна плата працівників туристичного сектору значно зросте.

Успіхи Угорщини в туристичній галузі не залишились непоміченими. Цього року Всесвітня туристична організація ООН провела Всесвітній день туризму в Будапешті, немов показуючи, який величезний туристичний потенціал у країни та як важливо ним скористатися.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *