Чеські «розумні» браслети допоможуть німцям справлятися з депресією

Біполярними афективними розладами, такими як маніакально-депресивний психоз, страждає близько 30 млн європейців. Чеський стартап Mindpax хоче допомогти таким людям, повідомляє radio.

Створений ним невеликий браслет посилає за допомогою мобільного телефону або іншого гаджета з сім-картою інформацію про переміщення пацієнта і тривалості його сну. Дані, які накопичуються в спеціальному центрі збору подібної інформації, допомагають відстежити погіршення стану хворого.

Протягом року Mindpax планує запатентувати у Німеччині алгоритм, що дозволяє скласти із зібраних даних сумарний індекс стану хворого. Як тільки отриманий показник перевищує червону лінію, лікаря надходить сигнал, що вимагає провести огляд пацієнта і скоригувати його лікування. «Розумний» браслет здатний працювати в автономному режимі до півроку.

Браслет додасть пацієнтові впевненість, що лікар стежить за його станом. Лікарям, в свою чергу, це допоможе заощадити час і знизити витрати на утримання пацієнтів у стаціонарі. Чеська компанія впевнена, що незабаром її браслет почне широко використовуватися в охороні здоров’я і покриватися страховкою.

З 2016 року компанія Mindpax вийшла у фінал празького конкурсу стартапів Seedstars, а в цьому році увійшла в десятку фіналістів європейського змагання Startup World Cup. Крім Німеччини, Mindpax розраховує вийти зі своїм «розумним» браслетом на ринки Великобританії і США, де чеський стартап вже співпрацює з рядом науково-дослідних центрів. При цьому боротися за визнання на батьківщині фірма вважає передчасним, вважаючи, що переконати чеські страхові компанії покривати вартість браслета полісом — занадто важке завдання.

Для розробки технології Mindpax співпрацює з компаніями Vodafone і Microsoft, а наукову підтримку в розробці інновації надає Національний інститут психіатрії Чехії.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *