Через 20 років у Німеччині не залишиться вугільних електростанцій

До 2038 року у Німеччині не залишиться електростанцій, що працюють на вугіллі – такий план запропонував уряд країни, пише euro-pulse.

До 2022 року планується закрити станції, які працюють на бурому вугіллі й торфі: вони викидають в атмосферу більше парникових газів та інших шкідливих речовин, аніж станції на кам’яному вугіллі.

Після 2022 року почнуть закриватися електростанції, що працюють на кам’яному вугіллі. До 2032 року обсяг електроенергії на вугільному паливі повинен скоротитися на 62% з нинішніх 45 гігават за рік до 17 гігават. І не пізніше, аніж до 2038 року, всі вугільні електростанції повинні закритися.

Замість цього більше електрики будуть виробляти з поновлюваних джерел енергії. Планується, що до 2035 року до 60% електроенергії Німеччина отримуватиме з вітру, сонця або біопалива. Уже зараз в особливо вітряні й сонячні дні до 85% своїх енергетичних потреб Німеччина задовольняє з «зелених» джерел.

Щоб перехід був плавним, уряд буде створювати нові робочі місця у вугледобувних регіонах. До того ж, щоб не відбулося різкого зростання цін на електрику, нові виробники «зеленої» енергії отримають субсидії.

Цей план був прийнятий, щоб прискорити скорочення шкідливих викидів у Німеччині. Нещодавно з тією ж метою запропонували обмежити швидкість на автобанах до 130 кілометрів на годину. Поки скорочення шкідливих викидів в атмосферу у Німеччині йде повільніше, аніж планувалося: уряд вже оголосив, що не зможе знизити їх до 2020 року на 40% у порівнянні з 1990 роком, як планувалося раніше. Зараз викиди скоротилися у порівнянні з 1990 роком на 32%.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *