Франція – лідер у Європі за рівнем народжуваності

Згідно з даними щорічного звіту Національного інституту статистики Франції INSEE, на які посилається AFP, країна залишається лідером Європи за рівнем народжуваності. Тим не менш, цей показник знижується, а населення старіє, пише euromag.

У 2018 році у Франції народилося на 12 тисяч дітей менше, аніж у 2017 році. Згідно з даними INSEE, сьогодні на одну жінку у середньому припадає 1,87 дитини. У 2016 році на одну жінку у країні доводилося в середньому 1,92 дитини.

Народжуваність у Франції, як і раніше, перевищує смертність. У 2018 році тут народилися 758 тисяч чоловік і померли 614 тисяч осіб. Як зазначає AFP, розрив між народжуваністю і смертністю ніколи не був настільки низьким з часів Другої світової війни.

«Тим не менше, французи, як і раніше, хочуть дітей», — зазначає у комюніке Національна спілка асоціацій у справах сім’ї (Unaf).

Unaf виступає проти політики уряду, називаючи її «все менш сприятливою для сімей з дітьми», повідомляє RFI.

Франція залишається країною з найбільш високою народжуваністю в Європі. У 2016 році за цим показником вона обігнала Швецію, де на одну жінку в середньому припадає 1,85 дитини, та Ірландію (показник 1,81).

Середня тривалість життя у Франції становить 85,3 років для жінок і 79,4 років для чоловіків.

Населення країни старіє. Кожному п’ятому  жителю Франції більше за 65 років, тоді як ті, кому менше 15 років, становлять трохи більше 18% населення. Населення Франції за оцінкою на 1 січня 2017 становить 64 859 773 особи у метрополії і 66 991 000 чоловік — з урахуванням заморських територій.

13% народжень у Франції припадає на сім’ї, де обоє батьків іммігранти, ще 15% — на сім’ї, де один з батьків іммігрант.

Населення Європи становить приблизно 692 мільйони осіб або близько 9% населення Землі. Приріст населення порівняно повільний і середній вік порівняно високий по відношенню до інших континентів світу.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *