У 2018 році українці перерахували з Польщі в Україну понад 3,6 млрд доларів

Понад 3,6 млрд доларів перерахували з Польщі в Україну українські трудові мігранти у 2018 році. Кількість подібних операцій зростає з року в рік, пише polradio.

Національний банк України нещодавно опублікував інформацію про приватні грошові перекази із закордону в Україну у 2018 році. Загальна сума переказів склала 10,888 млрд доларів. Це на 17,5 відсотка більше, аніж в 2017 році.

Найбільше коштів було перераховано з Польщі – 3,626 млрд доларів, що нині складає 13,9 млрд злотих. Це на 16,4 відсотка більше, аніж позаминулого року. Дані показують, що польський ринок залишається для українських трудових мігрантів головним місцем роботи за кордоном. Зростає не тільки кількість громадян України, які працюють у Польщі, але також їхні заробітки.

На другому місці – Росія, звідки українські трудові емігранти перерахували 948 млн доларів. Проте у цьому випадку відбулося різке зменшення кількості переказів (на 26,6%). Це свідчить про те, що спостерігається спад привабливості російського ринку праці для українців. Протягом десятиліть Росія була найбільшим ринком трудової еміграції українців.

Третю сходинку посіли США, звідки в Україну переказали 870 млн доларів, що аж на 28,1 відсотків більше, аніж у 2017 році.

Перекази із Чехії склали 846 млн доларів. Південний сусід поляків є другим після Польщі найпопулярнішим напрямком у Європейському Союзі для трудової еміграції українців. Протягом минулого року сума переказів із Чехії в Україну зросла удвічі.

Українці, які працюють в Італії, перерахували додому 492 млн доларів. Це на 10 відсотків більше, аніж в 2017 році.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *