Польські фірми у 2018 році відрядили за кордон приблизно 23 тис. українців

У 2018 році Заклад соціального страхування (ZUS) у Польщі видав понад 600 тис. свідоцтв A1 працівникам, які були відряджені на роботу за кордон. До цієї групи також входить все більше іноземців, які працюють у польських фірмах, передусім українців, пише polradio.

За словами речниці ZUS у Нижньосілезькому воєводстві Івони Ковальської-Матіс, найбільше довідок A1 було видано у Кракові – 44 тис., у Варшаві – 40 тис. і Ґданську – 28 тис.

«Довідки, що ми видаємо, — це документ, необхідний для осіб, які працюють у країнах Європейського Союзу, Європейського економічного простору або у Швейцарії. A1 підтверджує, що щодо вказаної у ній особи під час праці або діяльності за кордоном застосовуються тільки польські положення соціального страхування. Завдяки цьому така людина не має сплачувати подвійних внесків», — сказала Івона Ковальська-Матіс.

«За відряджених працівників, попри те, що вони працюють за кордоном, можна сплачувати польські, іноді значно менші внески. Це свідоцтво видається також для іноземців, яких польські фірми відправлять на роботу за кордон», — сказала Ковальська-Матіс.

Вона наголосила, що майже всі довідки A1 для іноземців видають громадянам України та Білорусі – це 97 відсотків.

За даними ZUS, на польських підприємствах торік за кордоном працювали приблизно 23 тис. українців та приблизно 3 тис. білорусів. До держав, які найчастіше були місцем відрядження для іноземців, належать Німеччина (51%), Франція (11,5%), Бельгія (7,5%), Нідерланди (6,3%) та Швеція (5,5%).

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *