У Польщі в деяких сферах зарплата у 2019 році зросте навіть на 48%

Польське видання «Rzeczpospolita» публікує статтю «Новий рік принесе більш високі зарплати», пише prostir.

Хоча польські роботодавці вже пройшли етап досить стрімкого підвищення заробітних плат (у жовтні вони були на 7,6% вищими, аніж роком раніше), в умовах рекордно низького рівня безробіття в країні та великої конкуренції на ринку праці вони змушені підвищувати зарплати, щоб утримати працівників, пояснює видання.

Однак, незважаючи на те, що близько 44% фірм заявляє про підвищення зарплат у найближчі півроку, темп їхнього зростання буде помірним.

Найбільший шанс на надбавку до зарплати буде у працівників у західній частині Польщі, де роботодавці відчувають найбільший дефіцит робочих рук. У цьому регіоні велику конкуренцію на ринку праці складає сусідня Німеччина, тому воєводства на заході Польщі декларували підвищення зарплат на 48%.

Сектор, який останнім часом створює найбільшу кількість робочих місць (у ньому працює понад 280 тисяч чоловік), — це сектор сучасних послуг для бізнесу.

Саме працівники в цій сфері послуг можуть сміливо розраховувати на гарнунадбавку до зарплати наступного року.

Що стосується розподілу надбавки до заробітних плат, то в цілому у Польщі працівники виробничих відділів можуть розраховувати на підвищення зарплати на 24%, відділів з обслуговуванню клієнтів – на 8%, відділів з логістики та торгівлі – на 5%, відділів кадрівта і адміністрації – на 4%.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *