У польському ліцеї відкрився перший український клас

З вересня у Лодзі почне працювати як мінімум один український клас. Наразі триває підготовка до його відкриття у спортивно-військовому ліцеї. Це буде перший український клас не тільки у Лодзінському регіоні, а й у всій Польщі. Найближчим часом представники школи зустрінуться з почесним консулом України, який буде опікуватись цим класом, пише polsha24.

«У Лодзі живе понад 70 тис. українців, і важливо, щоб вони добре себе почували у нашому регіоні, — коментує Магдалена Бичковська, директор школи. – Важливо, щоб вони не втратили свою культуру, традиції. Пропонуємо їм навчання в українському класі, яке буде здійснюватися на підставі польської навчальної програми, включаючи військові предмети, а також українську культурологію та курс української мови».

Навчання у цьому класі буде безкоштовним, а загальне число учнів не перевищить 20 осіб. Якщо ж охочих набереться більше, то директор не виключає відкриття й другого українського класу.

На навчання в українському класі можуть претендувати українці у віці 13, 14 і 15 років. Їх готуватимуть до польських випускних іспитів, а разом з тим вони не втратять зв’язок з мовою і культурою рідної країни. У спортивно-військовому ліцеї у Лодзі вже зараз навчається кілька людей з України. Зараз вони навчаються у різних класах, але з вересня зможуть здобувати освіту в спеціальному профільному класi. Ще три роки тому польсько-український клас хотіли відкрити в одній зі шкіл Вроцлава, однак з незрозумілих причин це так і не сталося. Украінскій клас в Лодзі — це тільки один з прикладів того, як в даному воєводстві ставляться до іноземців та їхніх дітей.

Лодзинські чиновники працюють над так званим релокаціонним пакетом для українців, який повинен спростити їхнє перебування у Лодзі. Стосується це тих, хто працює у цьому місті, а також їхніх сімей. Українською мовою доступний сайт Лодзинського магістрату, а також білетомати у громадському транспорті.

Один з працівників управління вчить українську мову, щоб українцям було легше залагодити всі формальності. Триває обговорення між ужендом і факультетом іноземних мов Лодзинського університету про навчання польської мови українських дітей, які проживають у регіоні.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *