Наступного року пенсії в Чехії підвищаться в середньому на 900 крон

На 900 крон, або приблизно на 35,5 євро, збільшаться у середньому в 2020 році пенсії в Чехії. Пропозиція, внесена прем’єр-міністром Андрієм Бабішем, була підтримана соціал-демократами, партнерами партії ANO по коаліції, пише radio.cz.

«Ми вважаємо, що літні люди заслуговують на гідні пенсії, і тому найближчим часом представимо на розгляд проект внесення до закону відповідної поправки», — підтвердила плани уряду міністр праці та соціальних питань Яна Малачова.

Міністр повідомила, що її відомство внесе пропозицію про підвищення пенсії за віком на 900 крон з січня наступного року. При цьому знову повинна підвищитися частка фіксованої частини пенсії.

У Чехії пенсія складається з фіксованої частини й відсотків. Фіксована частка однакова для всіх пенсіонерів країни, а процентна залежить від кількості років трудового стажу, розмірів зарплати і пенсійних відрахувань. Ця гнучка частина пенсійного доходу у 2018 році була знижена. Фіксована частина, згідно з останньою редакцією закону, була збільшена з дев’яти відсотків від середньої зарплати до десяти.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *