У Молдові авіакомпанії зобов’яжуть компенсувати зроблений пасажирам збиток

Парламент Молдови прийняв у першому читанні законопроект про відповідальність авіаперевізників за шкоду, завдану пасажирам, багажу, вантажів і поштових відправлень. У разі порушень, дія сертифіката авіаперевізника призупинять, повідомляє прес-служба парламенту.

Згідно з прийнятим 1 листопада закону, авіаперевізник буде зобов’язаний компенсувати збитки, завдані пасажирам, їх багажу, а також перевозиться товарам і поштових відправлень. Розраховувати суми компенсацій авіакомпанії будуть за курсом спеціальних прав запозичень (СПЗ). Зараз СПЗ одно 23,7 леям, повідомляє newsmaker.

Передбачається, що розмір мінімальної суми страхування в разі смерті або тілесних ушкоджень складе 5,9 млн леїв на одного пасажира. Якщо пасажир постраждав через затримку рейсу, то компенсація складе мінімум 130 тис. Леїв (4 694 СПЗ). Якщо загубився або постраждав багаж, авіакомпанію зобов’яжуть виплатити пасажирові понад 26 тис. Леїв (1 131 СПЗ).

У разі авіаційних подій, які привели до загибелі або травмування пасажирів, авіаперевізник буде виплачувати компенсацію сім’ям.

Орган цивільної авіації призупинить дію сертифіката авіаперевізника або дозвіл на політ за порушення мінімальних страхових вимог. Вступивши в силу, закон поширяться на всі молдавські авіакомпанії. Вимоги не торкнуться літаків військових, митних або поліцейських служб, парапланів і моторних дельтапланів.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *