У лікарні в Румунії з’явився робот, який використовується у хірургії хребта

Найдосконаліший робот, який використовується у хірургії хребта і коштує 1,2 млн євро, надійшов у нейрохірургічний госпіталь імені професора Миколи Облу в місті Ясси. За словами керуючого нейрохірургічної лікарні доктора Люсіана Єви, з п’ятниці медичний підрозділ є єдиним у країні, де є така сучасна технологія, пише hotnews.

Робот уже був зібраний в операційному блоці нейрохірургічного госпіталю в Яссах, але перша операція буде проведена з його допомогою лише за два місяці. До цього моменту медичні працівники, які будуть працювати з цією технологією, будуть проходити перепідготовку.

«Робот Mazor X — це система, яка подарує майже стовідсоткову хірургiю з 6 ступенями свободи пересування, унікальною у країні, унікальною у світі. У кожному штаті США є принаймні один такий робот, який став стандартом у хірургії товстої кишки. Це буде дуже корисно для втручань, які більше не вимагають великих хірургічних розтинів, а тільки розрізів. Ми досягли рівня, коли, говорячи про робототехніку у медицині, нео-нейрохірургії, ми можемо сидіти поруч з такими клініками, як, наприклад, Відень», — сказав у п’ятницю на прес-конференціі менеджер нейрохірургічної лікарні імені проф. Миколи Облу в Яссах доктор Люсіан Єва.

За словами менеджера нейрохірургічної лікарні в Яссах, робот можна використовувати не тільки при травматичній, пухлинній, дегенеративній патології, але і при деформаціях хребта, таких як сколіоз у дітей: «Крім того, робот робить те, що він усуває будь-яку людську помилку щодо імплантації пристрою в колоні. Це не виключає присутності хірурга в операційній».

Робот складається з двох компонентів, один з яких являє собою важіль, який прикріплюється до операційної та командної консолі: «Операції виконуються віртуально. Передопераційне планування виконано, операція налаштовується віртуально, робот робить знімки, пацієнт розміщується на операційному столі, скануються фактичні зображення, які робот накладає на віртуальну операцію, і потім може бути запущена фактична операція. Це досить складний механізм, який вимагає міждисциплінарної команди, включаючи біоінженерію».

Робот був придбаний на кошти, виділені Радою графства Ясси.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *