У Латвії з 2019 року в магазинах буде заборонено використовувати безкоштовні поліетиленові пакети

У Латвії сейм в остаточному читанні схвалив поправки до закону про упаковку, згідно з якими з 2019 року у магазинах буде заборонено використовувати безкоштовні поліетиленові пакети, повідомляє delfi.

Згідно з поправками, з 1 січня 2019 року в торгових місцях покупцям більше не будуть безкоштовно видаватися поліетиленові пакети. Обмеження будуть поширюватися не тільки на тонкі пакети, але і на поліетиленові пакети всіх видів, незалежно від товщини матеріалу, крім пакетів з товщиною матеріалу менше 15 мікронів, необхідних у гігієнічних цілях або передбачених для первинної упаковки відкритих продуктів харчування.

Поправки зобов’язують пакувальників в торгових місцях замінити тонкі поліетиленові пакети упаковкою з натуральних волокон і біопластмаси і інформувати споживачів про необхідність скоротити споживання поліетиленових пакетів і про альтернативні види упаковки.

Як пояснює поправки Міністерство охорони середовища і регіонального розвитку, проведене на його замовлення ТОВ «Geo Consultants» дослідження показало, що загальна вага і кількість поліетиленових пакетів для покупок вагою не більше 0,003 кг в 2015 році в порівнянні з 2010 роком збільшилися на 57%, а вагою більше 0,003 кг — на 35%.

За даними Державної служби охорони середовища, в 2016 році в торгових місцях було реалізовано або поширене 1,73 млн тонн поліетиленових пакетів вагою до 0,003 кг і 2,11 млн т вагою понад 0,003 кг, а в 2017 році — відповідно 1,73 млн і 1,97 млн ​​т.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *