Українці у Туреччині: люблять, приїжджають, створюють асоціації

Кількість українців, яка проживає у Туреччині, досягла 35 тисяч. Зі скасуванням візового режиму між двома країнами на відпочинок до Туреччини з України щороку приїжджає близько 1,2 мільйона туристів. Окрім того, зараз у Туреччині діє 12асоціацій, створених українцями у різних регіонах країни. Гаразд, але ж які причини такого інтересу до Туреччини? Чим займаються створювані товариства? Як воно – бути українцем у Туреччині? Про це у нашому матеріалі …

За даними міграційної служби, тільки у 2017 році 16 тисяч 403 українців отримали посвідку на проживання в Туреччині. А кількість українців, які проживають в Туреччині, зросла до 35 тисяч. Найчастіше українці віддають перевагу Стамбулу, в якому вид на проживання отримали п’ять тисяч чоловік. На другому місці – Анталія (три тисячі чоловік), далі йдуть Бурса (тисяча чоловік) та Анкара (800 осіб). Кількість асоціацій, створених українцями в різних регіонах, зараз складає 12. Три з них знаходяться в Анталії, дві – в Стамбулі і по одному товариству – в Анкарі, Аланії, Ізмірі, Бурсі, Самсуні, Мармарисі, Кушадаси. Крім того, в українському посольстві також була створена рада, яка об’єднала ці товариства під своєю егідою. Засновник Українського товариства в Анкарі Юлія Білецька вперше прибула до Туреччини у 2007 році для отримання освіти. Зараз час вона працює у відділенні міжнародних відносин Університету Карабюк. Білецька розповідає історію створення цих об’єднань: «Сумні й травмуючі події в нашій країні згуртували також і українців, які проживають у Туреччині. З 2014 року в Анкарі діяла ініціативна група з числа українців. Наш посол Андрій Сибіга, який почав роботу на цій посаді у 2016 році, підтримав нас, і в березні 2017 роки ми створили Українське товариство».

Білецька зазначає, що метою товариства є збереження та поширення української мови й традицій, зміцнення дружби між турецьким та українським народами: «Через відсутність віз та через те, що між двома країнами здійснюється більше 180 повітряних рейсів щотижня, у багатьох туристів з Туреччини з’явилась можливість відвідати Україну. Ми також працюємо з бажаючими вивчати українську мову. Минулого року ми відкрили бібліотеку, у якій є книги українською мовою. У нас є ансамбль народного танцю «Квіти України» та невеликий колектив, який виконує традиційні народні пісні. Ми організуємо заходи з метою зруйнування існуючих у турецькому суспільстві упереджень про Україну».

Білецька каже, що бути «українцем в Туреччині» дуже приємно: «І природа чудова, і люди душевні. Це суспільство, яке дуже добре ставиться до іноземців. Нам ніколи не дають можливості забути про те, що ми українці… У магазині, автобусі – скрізь нам доводиться відповідати на питання «звідки ви»».

Чому Українці віддають перевагу Туреччині? «З точки зору українців, Туреччина – рай для відпочинку, – відповідає Білецька. – Щороку до Туреччини приїжджає близько 1,2 мільйона українських туристів. Багато хто після відпочинку вирішує оселитися тут всією сім’єю. Є й ті, хто одружується з громадянами Туреччини або приїжджає до Туреччини, щоб працювати. Якщо разом з українською та російською мовами у якості рідних мов знати ще й турецьку та англійську мови, то знайти роботу нескладно».

Відзначили Свято Маланки

У січні українці в Стамбулі за ініціативою Української асоціації солідарності відзначили «Свято Маланки». На це свято, яке відзначається після Різдва Христового (7 січня), з нагоди «настання старого нового року» був накритий багатий стіл. Українці співали пісні й пригощалися традиційними стравами. Столи посипалися зерном та рисом, щоб новий рік приніс «достаток, злагоду та мир». Заступник керівника створеної два роки тому Української асоціації солідарності Ольга Коваленко, відзначаючи, що їхні бажання на новий рік – це мир, розповідає: «Після війни з Росією ми відчули необхідність створити асоціацію для зміцнення нашої єдності. Найважливіший напрямок діяльності – мовне й культурне виховання наших дітей. Крім того, з України до Туреччини приїжджає багато людей для лікування ракових захворювань. Ми намагаємося не залишати їх наодинці з проблемою та підтримуємо».

Зейнеп Більгехан, Hürriyet

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *