Точка зору громадян Чехії: За борги дітей повинні відповідати батьки

83% чеських громадян вважають, що за борги дітей, які молодші 15 років, повинні нести відповідальність їхні батьки. Відповідне опитування провело агентство Median на замовлення благодійної організації «Людина у біді». Лише 14% учасників опитування дотримується думки, що діти-боржники зобов’язані самостійно вирішувати проблему, пише radio.

Опитування було проведено у зв’язку з тим, що група чеських депутатів внесла на розгляд поправку, яка переносить відповідальність за борги дітей молодше 15 років на їхніх батьків.

Згідно зі статистикою Палати судових виконавців, у Чехії на даний час ведеться 3476 справ щодо примусового стягнення заборгованостей, у яких фігурують неповнолітні громадяни. У 2200 випадках мова йде саме про дітей, молодших 15 років. Десятки тисяч справ також пов’язані з боргами, що виникли, коли нині дорослі відповідачі були ще неповнолітніми. Типовими прикладами таких випадків є заборгованості у зв’язку зі штрафами за неповернені у бібліотеки книги, безквитковий проїзд чи неоплачені послуги мобільного зв’язку.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *