Рівень болю оцінять за допомогою аналізу крові

Вчені з Університету Індіани розробили тест, який вимірює біомаркери болю в крові. Це може допомогти лікарям краще лікувати пацієнтів і більш точно призначати їм ліки.

Дослідження було проведено Олександром Нікулеску, психіатром, і опубліковано в журналі Nature Molecular Psychiatry. Сотні учасників медичного центру Річарда Л. Роудбуша пройшли моніторинг для виявлення біомаркерів у крові, які можуть визначити, наскільки інтенсивний біль у пацієнта. Це перший аналіз крові такого типу, і завдяки йому лікарям було б набагато легше точно підбирати лікування для пацієнтів, які зазнають болю.

«Ми розробили прототип аналізу крові, який дозволяє лікарям з’ясувати, чи є у пацієнта біль і наскільки він серйозний. Дуже важливо мати об’єктивну міру болю, тому що саме відчуття є суб’єктивним. Досі нам доводилося орієнтуватися тільки на те, що повідомляють пацієнти», — каже Нікулеску.

Під час дослідження фахівці проаналізували біомаркери у крові, молекули, що відображають тяжкість захворювання. Наприклад, оскільки глюкоза є біомаркером для діабету, ці молекули дозволяють лікарям оцінити ступінь болю пацієнта.

«Ліки від болю викликають звикання і часто призначаються, тому що немає об’єктивного способу вимірювання болю. Тест, який ми розробили, є кращою альтернативою», — додає Нікулеску.

Крім забезпечення об’єктивної оцінки болю, цей тест допомагає лікарям порівняти біомаркери у крові з можливими варіантами лікування. Зокрема, вони можуть використовувати базу даних для зіставлення больових біомаркерів з профілями ліків і природними сполуками, каталогізувати в цій базі даних.

Біомаркер — це як відбиток пальця. Певні сполуки використовувалися протягом багатьох десятиліть, щоб лікувати певний біль. Коли біомаркери співвідносяться з існуючими лікарськими засобами або з природними сполуками, лікування виявляється більш ефективним.

Мета лікарів полягає у тому, щоб вводити відповідні ліки пацієнтам, і сам цей тест буде простішим.

Біомаркери також можуть передбачити, чи буде пацієнт страждати від болю у майбутньому.

«За допомогою прецизійної медицини ми можемо запропонувати пацієнту лікування, яке безпосередньо адаптоване до нього та його потреб. Спочатку ми хотіли знайти універсальні маркери болю, і нам це вдалося. Однак, грунтуючись на наших даних, ми знаємо, що є деякі маркери, які краще працюють для чоловіків, а інші краще працюють при головних болях або при фіброміалгії, і так далі. Цим напрямок ми хочемо піти й далі у наших дослідженнях», — говорить Нікулеску.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *