«Правий простір»: огляд найобурливішої російської брехні

З приводу недавньої російської провокації в Керченській протоці знову заговорили про бідну Росію, яку ображають з усіх боків. Наведу декілька фактів, які потрібно завжди пам’ятати.

  1. Перед російської анексією Криму американський уряд профінансував перебудову кримської школи в казарму, щоб розмістити там американських солдатів, коли Україна здасть їм в оренду базу в Севастополі.

Перед реконструкцією цього об’єкта американський уряд сплатив за реконструкцію двох інших шкіл в Севастополі й Сімферополі. На обох будівлях розмістили пам’ятні дошки, де говориться, що спонсором реконструкції стали Сполучені Штати Америки. Така ж дошка повинна була з’явитися на школі в Севастополі. Подібні проекти реновації – звичайна практика в американській армії, яка здійснює подібні благодійні проекти в Албанії, Вірменії, Боснії та Герцеговині, Болгарії (там в 2011 році було відремонтовано декілька дитячих садків), Грузії, Латвії, Македонії, Чорногорії, Румунії та Сербії.

  1. На початку 1990-х блок НАТО пообіцяв Горбачову, що більше не буде розширюватися.

Немає жодних письмових підтверджень цієї заяви. І навіть якщо на словах обіцяли щось подібне, то ці російські заяви тільки підтверджують імперські уявлення Росії, згідно з якими у малих країн немає права вирішувати власну долю – рішення за них повинні приймати виключно великі держави. Але ж блок НАТО не розширюється сам по собі. Країни-члени НАТО погоджують вступ нових членів, якщо ті самі виявили бажання. Тому питання швидше повинно звучати так: чому стільки сусідів Росії прагнуть до вступу в НАТО?

  1. Захід розчарував, коли не допоміг Україні під час анексії Криму. Лише балачки, й жодних дій.

Хто в 2014 році міг підозрювати, що росіяни без попередження вторгнуться до Криму та на Схід України? Що тоді повинні були робити ЄС, НАТО та всі інші? Варіантів було три: нічого не робити, почати війну з Росією або оголосити санкції. Отже, кожен сам може дійти до висновку.

  1. Росія не веде гібридну війну. Все це войовнича пропаганда.

Що б ми не думали про російські новинні сайти (брешуть вони чи говорять правду), жодна інша країна не має за кордоном, у тому числі в нас, стільки власних пропагандистських сайтів, інформація на яких подається національними мовами. Тільки в ЧР їх налічують десятки.

  1. Конфлікт у Керченській протоці спровокувала Україна.

Можна як завгодно уявляти те, що відбулось там, і кого завгодно вважати винним, але факт полягає в тому, що біля Азовського моря є як російський, так і український берег, і жодна зі сторін не має права будь-яким чином обмежувати іншу в доступі до її берегів. Росія ж, без сумніву, порушує цю норму, контролюючи протоку.

  1. У США по всьому світу є бази, а у Росії – майже жодної.

По-перше, у США за кордоном немає 600, 800 або навіть тисячі баз, про які можна прочитати на проросійських сайтах. Ці брехуни додають до них ще й різні військові представництва, центри та інше.

Насправді, власне військових баз близько 80.

Що стосується Росії, то їй аж ніяк не потрібні бази, адже з власної території, на відміну від США, вона має доступ до половини світу, включаючи великі транспортні та енергетичні артерії Заходу (Суецький канал, Босфор, Перську затоку, Панамський канал і Малаккську протоку, а також каспійські і північні морські нафтові родовища). Досить подивитися на карту, а ще краще – на глобус!

  1. Єдина російська військова база за кордоном знаходиться в Сирії.

У Росії вже давно є бази в Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Сирії, В’єтнамі, Венесуелі, Киргизії та Таджикистані, а також на окупованих територіях в українському Севастополі, в Абхазії і Південній Осетії, в Молдові (у так званій Придністровській Республіці), Калінінграді (а чи не варто його, як і Крим, повернути Німеччині?), Карелії, Туве, на Сахаліні та на Курильських островах.

У жовтні 2014 року Аргентина дала згоду на розміщення російських військових баз на своїй території. У 2015 році Росія підписала договір про оренду авіаційної та морської бази на Кіпрі.

Крім того, зараз Росія веде переговори про оренду баз в Алжирі, Греції та в Нікарагуа, на Кубі, в Сінгапурі, на Сейшелах і так далі, як підтвердив міністр оборони, про що пишуть російські агентства.

Тоді хто кого оточує?! Сповнена драматизмом заява «Росія оточена американськими базами» настільки ж безглузда, як і ситуація, коли 15 поліцейських «оточують» фортецю, яку утримують 500 озброєних до зубів гангстерів.

Томаш Флашка, «Правий простір», Чехія

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *