Опитування жителів Литви: за збереження громадянства у емігрантів голосувало б менше половини опитаних

Малоймовірно, що під час травневого референдуму буде змінена стаття Конституції, яка обмежує збереження громадянства у емігрантів. Це показало нове опитування жителів Литви. За збереження громадянства у емігрантів голосувало б менше половини опитаних, повідомляє kurier.

І хоча опитування показало, що у референдумі взяли б участь близько 74% опитаних, за такої активності за збереження громадянства повинні проголосувати більше 2/3 – це склало б половину всіх голосів виборців, необхідних для зміни статті Конституції.

За даними опитування, проведеного на замовлення Вільнюського інституту політичного аналізу, надати можливість зберегти громадянство Литви для всіх осіб литовського походження (неважливо, чи отримали вони громадянство іншої країни), схильні майже 47% опитаних.

Майже 28% респондентів – проти зміни Конституції. На їхню думку, громадянство Литви може бути надане тільки особам, що відмовилися від громадянства іншої країни.

Хто не визначився з цього питання – близько 16%, а 9% опитаних не мають наміру брати участь у референдумі.

На референдумі у громадян запитають, чи згодні вони дозволити зберегти громадянство особам, що виїхали до країн, що відповідають «критеріям євроатлантичної інтеграції». Конкретні країни були б встановлені законом.

На даний час подвійне громадянство не дозволене емігрантам, яки залишили Литву після відновлення незалежності та отримали громадянство іншої країни, допустимі лише певні винятки.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *