Опитування: більшість жителів Британії хочуть відстрочки виходу з ЄС

Більше 50% жителів Великобританії виступають за продовження терміну виходу країни з Європейського союзу, що може спричинити проведення другого референдуму і продовження обговорення умов угоди з Брюсселем. Про це, як передає ТАСС, свідчать опубліковані в неділю дані опитування громадської думки, проведеного соціологічною службою BMG Research на замовлення газети The Independent. Brexit.

53% опитаних проголосували за відстрочку прем’єр-міністром Терезою Мей Brexit, 33% респондентів виступили на підтримку «жорсткого Brexit» — виходу Великобританії з ЄС без угоди, ще 14% не змогли відповісти. При цьому 49% жителів Британії назвали вихід країни з Євросоюзу без угоди економічною катастрофою, а 28% не погодилися з цією думкою, пише delfi.

Всього в опитуванні, яке проводилося з 4 по 8 лютого, брали участь 1503 британця.

15 січня депутати Палати громад відкинули угоду з ЄС про умови Brexit, а потім пізніше схвалили дві поправки до білля про вихід Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу. Вони зажадали від уряду уникнути Brexit без угоди, а також постановили прибрати з тексту проекту угоди з Євросоюзом згадку про так званий «бекстоп» в Північній Ірландії і замінити його альтернативним варіантом.

Бекстопом у країні називають режим тимчасового збереження Північної Ірландії у складі митного союзу ЄС і єдиного європейського ринку після настання перехідного періоду Brexit. Підсумки голосування в Палаті громад наділили Мей необхідними повноваженнями для того, щоб повернутися до Брюсселя для продовження діалогу з владою ЄС за умовами Brexit.

Однак глава Євроради Дональд Туск заявив, що ЄС не буде переглядати досягнуту 25 листопада минулого року між Брюсселем і Лондоном угоду. Референдум з питання про подальше членство Сполученого Королівства в Євросоюзі відбувся 23 червня 2016 року. Перемогу на ньому з результатом 51,9% здобули прихильники Brexit.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *