Німецьке видання: Росія душить Україну, мов пітон

Росія заганяє у глухий кут і без того слабку в економічному плані Україну, висловлює свої побоювання автор статті у німецькому виданні «Хандельсблатт». За його словами, без проходу судів Керченською протокою сталеливарні заводи, шахти, кукурудзяні та пшеничні поля у східній Україні опинились в ізоляції. Про сухопутні шляхи автор замовчує, адже йому потрібно закликати ЄС об’єднатись проти Москви.

Росія заганяє у глухий кут і без того слабку в економічному плані Україну. А тепер ще й звинувачує Київ в агресії – це підло. Тому що це перетворює жертву в злочинця.

Конфлікт між Росією та Україною через анексований півострів Крим знову викликає питання. Це зла організація НАТО підтримує Київ у протидії Росії в Чорному морі? Чи це керівник Кремля Володимир Путін намагається дестабілізувати нові території в Україні або, врешті-решт,  навіть захопити всю країну?

У Азовському морі в останні місяці розігрується новий великий конфлікт, який зараз загострився через російські атаки. Доступ до води південніше Криму Росія фактично контролює за допомогою величезного мосту, який на анексованому півострові з’єднує Керч з континентальною частиною Росії. Москва визначила, яким кораблям дозволено прохід у цих водах, а яким – ні, і це нібито з міркувань безпеки.

Тим самим Кремль відрізає сталеливарні заводи, шахти, кукурудзи та пшеничні поля, що знаходяться в підконтрольних Києву регіонах Східної України, від морського транспорту та ще більше ускладнює стан і без того слабкої української економіки.

Крім того, російські прикордонники вже кілька місяців зупиняють для догляду транспортні кораблі, які прямують в українські порти на Азовському морі. І таким чином  затримується та дорожчає такий необхідний країні експорт сталі. Росія, немов пітон, душить Україну.

Путін звинувачує Україну у «провокаціях» через відправлення патрульних кораблів до Азовського моря. Президент України Петро Порошенко через обстріл та затримання українських кораблів російською армією увів воєнний стан в країні на 30 днів.

За словами політиків у Москві, Порошенко навмисне спровокував конфлікт у світлі майбутніх президентських виборів у березні наступного року. Ескалація з Москвою повинна сприяти зростанню рейтингу непопулярного українського президента. Однак ті ж самі московські піар-стратеги мовчать про те, що рейтинг російського президента значно знизився.

Найвищий рейтинг Путіна був після відбирання Криму, коли росіяни згуртувались. Але потім через економічні проблеми, пов’язані із санкціями, та через помилки в управлінні авторитет керівника Кремля дуже постраждав. Нова маленька успішна війна піде на користь іміджу Путіна набагато більше, аніж іміджу Порошенка.

Зовнішньополітичні конфлікти, мотивовані внутрішньою політикою, завжди дуже небезпечні. Адже у більшості випадках у них відсутній здоровий глузд. Так було і в першому «офіційному» військовому зіткненні двох країн. У війні в Донбасі Росія ховається за нібито незалежних сепаратистів.

У випадку анексії Криму – за «зеленими чоловічками», солдатами без знаків розпізнавання, про яких Путін, однак, пізніше сказав, що, «звичайно», це були російські військові. І ось перша пряма конфронтація українських та російських кораблів.

Зараз Путін звинувачує Київ у військовій агресії. А в тіні цих звинувачень Кремль знову дестабілізує Україну, економічна ситуація в якій останнім часом стала дещо кращою. У той же час, Москва відволікає увагу від самозваних сепаратистських республік Донбасу, які є політичними диктатурами, а економічна ситуація у них катастрофічна. І захват Криму коштував Кремлю багатьох мільярдів. Але ж Росії так потрібні гроші на реформи у сфері економіки та соціальної системи.

Та чи піде на користь Порошенку військова авантюра, яку критики в Росії та в Європі називають його мотивацією? Навряд чи. Нехай його армія і стала більш боєздатною, проте вона все ще безнадійно поступається армії держави Росії. Військові удари ведуть до політичного розчарування, але не до перемоги на виборах.

Тим часом, Росія встигає після Криму взяти під свій контроль і Азовське море і продовжувати дестабілізувати схід України. Вона діє точнісінько, як пітон. У військовому плані рішення для України не передбачається. Але обвинувачувати Київ в агресії – це підло. Тому що це перетворює жертву на злочинця.

ЄС необхідна спільна східна політика, яка визначає європейську стратегію для співпраці як з Росією, так і з колишньою радянською республікою. До того ж, конфлікт між Росією та Україною, який спалахнув з новою силою, не повинен замордовувати ЄС чи викликати захисну реакцію – небажання мати з цим справу.

Путін зробить все, щоб Україна зазнала поразки. Тому що, якщо б вона стала менш корумпованою та більш сучасною й економічно процвітаючою країною, в олігархічних груп у власній країні Путіна не залишилося б виправдання. Але якщо Україна знову перетвориться на васала Москви, архітектура безпеки Європи буде підірвана. Ось чому Європа у жодному разі не може залишатись байдужою до долі України.

Матіас Брюггманн, Handelsblatt

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *