На роботу до Чехії зможуть приїхати удвічі більше українців

Через збільшення напливу робочих рук з України у Чехії до роботи додатково залучено понад сто держслужбовців, які будуть займатися оформленням робочих віз, пише radio.

Уряд Чехії ухвалив рішення про розширення штату службовців, які займаються розглядом заяв від громадян України. Як повідомляє економічне видання Hospodářské noviny, при мінімальному рівні безробіття в країні підприємства не можуть покрити дефіцит робочих рук при діючій квотi, яка для українців становить 20 тис. осіб на рік. Було прийняте рішення збільшити її до 40 тис.

На даний час чеським підприємствам потрібно близько 320 тис. додаткових працівників, і вже розпочались пошуки робочої сили в інших країнах.

Крім України, робочими місцями у Чехії цікавляться громадяни Сербії та Монголії. «Інтерес до трудових ресурсів з-за кордону зростає. Минулого року роботодавці подали удвічі більше заявок, а цього року попит буде ще більшим», – повідомив виданню Hospodářské noviny речник Економічної палати Мирослав Діро.

Чеським підприємствам потрібні фахівці за такими спеціальностями, як металообробка, оператори промислових установок, водії. З літа 2016 року у Чехії діє програма «Режим Україна», уведений з метою прискорення процесу врегулювання формальностей для українців, зацікавлених у роботі на чеських підприємствах.

У цьому чеським фірмам сприяє Економічна палата й Промисловий союз. Така співпраця дозволяє усувати корупцію, за допомогою якої «добувалися» перші місця у черзі на подачу документів у посольстві. Разом з візою громадянин або громадянка України отримують робочу карту, за якою можуть легально працювати у країні до двох років.

Однак одночасно з прагненням чеських компаній поповнити дефіцит своїх кадрів зростає і термін очікування оформлення документів у посольстві. На даний час він становить близько трьох місяців.

Підвищення річної квоти для українців означає також і необхідність суттєвого збільшення кількості держслужбовців, які займаються оформленням документів. На даний час представлений проект передбачає введення 110 нових робочих місць у МВС, у МЗС – 7, в інспекції з питань праці – 15.

Цього року на оформлення дозволів на роботу з бюджету було виділено 96 млн крон, в 2020 році ці витрати зростуть ще на 9 млн. Держава планує покрити ці витрати за рахунок підвищення удвічі візового збору за прийом документів на робочу карту, розраховуючи зібрати таким чином 102 млн крон. Додаткові кошти надійдуть з податків, які будуть платити за своїх українських співробітників підприємства, і з податкових відрахувань самих робітників. Введення нових правил залежить від того, чи буде прийнята поправка до закону про іноземців.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *