Дослідження: народжуваність у Латвії встановила новий антирекорд

У вересні цього року народилося 1 492 новонароджених — це антирекорд з вересня 1996 року, коли народилося 1493 немовлят. За ті чотири роки, поки країною керував 12-й Сейм, народжуваність впала катастрофічно, повідомляє Neatkarīgā rīta avīze.

У вересні 1990 року в Латвії народилося 2949 немовлят. До 1996 року народжуваність зменшилася вдвічі, але в «жирні роки» була надія, що вона дійде до колишніх цифр. У вересні 2008 року, пише Neatkarīgā rīta avīze, був «зібраний останній демографічний урожай», посіяний урядом Айгарса Калвітіса.

Після зміни уряду, вважає видання, настає перехідний період приблизно в три місяці, коли люди усвідомлюють, подобаються їм зміни чи ні. І через дев’ять місяців ми бачимо, як люди насправді оцінюють новий уряд, і це показник набагато більш правдивий, ніж будь-які соцопитування.

Заходи, які вживає уряд для стимулювання народжуваності, не завжди є достатніми. Наприклад, в 2011 році Валдіс Домбровскіс створив Раду з демографії. Ситуація трохи поліпшилася в порівнянні з 2011 роком, коли народилося менше 19 тисяч дітей. У 2014-2016 роках здавалося, що народжуваність може досягти 22 тисяч, які були при уряді Калвітіса. Але хоча Маріс Кучінскіс начебто теж вів політику заохочення народжуваності, при ньому пішов спад.

В останні місяці 2016 року закінчилася тенденція, яка трималася три роки: коли кожен місяць народжувалося більше дітей, ніж у той же місяць минулого року. У Латвії зменшилася і кількість новонароджених, так і число потенційних батьків.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *