Литовський уряд схвалив пропозицію квот для прибуваючих на роботу громадян третіх країн

Анонсуючи це питання, міністр внутрішніх справ Еймутіс Місюнас зазначив, що метою закону є спрощення та прискорення процедур міграції при одночасному скороченні можливих зловживань.

«Щоб відрегулювати потік іноземців, які прибувають на роботу до Литви, потрібно не тільки щороку затверджувати список професій, у яких не вистачає працівників, а й оцінювати справжні потреби ринку праці країни, які можна було б компенсувати працівниками з третіх країн», – зазначає глава МВС у прес-релізі.

Планується, що щорічно квоту буде встановлювати глава Служби зайнятості, він також встановлює перелік професій з відсутніми у Литві працівниками.

Квоти не застосовуватимуться стосовно працівників високої кваліфікації.

Перша квота може бути встановлена ​​у 2021 році. Департамент міграції з урахуванням кількості виданих віз і дозволів на тимчасове проживання, а також інформації, наданої Службою зайнятості про працевлаштованих іноземців, яким не потрібні ні візи, ні дозвіл на тимчасове проживання, буде вираховувати використання квоти і публікувати її дані.

Проект цього закону також створює більш сприятливі умови для міграції іноземців з економічно сильних країн, щодо яких застосовується безвізовий режим – Австралії, Японії, США, Канади, Південної Кореї, Нової Зеландії.

Громадянам цих країн пропонуються пільги, наприклад, видача тимчасового дозволу на проживання у Литві до трьох років, дозвіл прибути з сім’єю, користуватися системою інтеграції людей з недугами.

За словами Е. Місюніса, практика свідчить про те, що частина іноземців, яким на запрошення литовських компаній були видані національні візи, не працевлаштувалися у цих компаніях, а роботодавці стикаються з нестачею інформації про місцезнаходження запрошених працівників.

Тому у законі пропонується передбачити обов’язок роботодавців повідомляти Департамент міграції про випадки, коли запрошений на роботу іноземець, який отримав візу або дозвіл на проживання, не прибув, не працевлаштований чи не відвідує навчальний заклад, до якого прибув навчатися.

За даними уряду, минулого року для роботи у литовських компаніях прибули 52 тис. іноземців з третіх країн, і щороку їхня кількість зростає.

Найбільше приїжджає українців.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *