Крайні праві у Данії прийняли закон про обов’язкове рукостискання при отриманні громадянства

Парламент Данії 20 грудня ухвалив закон, який зобов’язує потискувати руку бургомістра під час церемонії отримання громадянства. Нове правило набуває чинності з 1 січня 2019 року. За словами парламентаріїв, його вводять через мусульман, які з релігійних міркувань відмовляються потискувати руку представникам протилежної статі, якщо вони не пов’язані з ними кровними узами.

«Якщо ви приїжджаєте в Данію, де існує традиція потискувати один одному руку на знак привітання, то ігнорувати цю традицію нешанобливо. Якщо хтось не може наважитись на такий простий та однозначний жест, то йому немає сенсу ставати громадянином Данії», – цитує The New York Times Мартіна Хенріксена, члена парламенту від ультраправої Данської народної партії, яка лобіювала прийняття закону.

Нова вимога викликала критику з боку представників місцевої влади, які проводять церемонії отримання громадянства. «Примушувати когось до фізичного контакту суперечить моїм переконанням», – заявив бургомістр комуни Оберте Томас Андресен. Він не став приховувати, що спробує обійти закон, наприклад, буде запрошувати на церемонію колег-жінок. Глава комуни Маріагерфьорд Могенс Йесперсен заявив, що погодиться прийняти кивок головою або уклін від тих, хто відмовиться потиснути йому руку.

Оле Б`єрсторп, бургомістр комуни Ісхой в передмісті Копенгагена, близько 40% населення якої складають іммігранти та їхні нащадки, заявив, що за 17 років на посаді ніколи не опинявся у ситуації, коли йому відмовляли у рукостисканні. Якщо це трапиться, то Б`єрсторп, за його словами, знайде когось іншого для проведення церемонії отримання громадянства. «Моя совість не дозволить донести на цю людину, тому що він може втратити датське підданство», – сказав він.

Міністр імміграції, інтеграції та житлового будівництва Данії, член правлячої ліберальної партії «Венстре» Інгер Стойберг підтримує вимогу про рукостискання при отриманні громадянства. «Ми в Данії вітаємось за руку. Так ми вітаємо одне одного й проявляємо взаємну повагу. Це абсолютно природна частина церемонії», – заявила вона. Міністр пообіцяла, що представників місцевої влади, які відмовляться дотримуватись нового закону, будуть карати штрафами (яким буде розмір штрафу, Стойберг не уточнює).

Данія не єдина країна у Європі, де відмова від рукостискання може стати причиною відмови у громадянстві. У серпні 2018 року Швейцарія не дала громадянство мусульманській парі з Північної Африки, яка відмовилась відповідати на питання людей іншої статі й потиснути їм руки на співбесіді в комісії з натуралізації. У квітні 2018 року у Франції відмову в громадянстві за аналогічну поведінку отримала уродженка Алжиру.

У Данії поступово посилюють закони про імміграцію. У 2016 році поліція отримала право вилучати гроші й цінності у приїжджих, щоб компенсувати витрати на їхній прийом та утримання. З травня 2018 року жінок стали штрафувати на суму від однієї до 10 тисяч крон (1530 доларів) за носіння бурки в громадських місцях. 20 грудня датський парламент, крім закону про рукостискання, ухвалив висилку на окремий острів іноземних злочинців, які відбули в Данії свій тюремний строк і яких не можна депортувати на батьківщину, оскільки там їх можуть катувати або стратити. Таких людей будуть відправляти на невеликий острів Ліндхольм, де зараз розташовується лабораторія з дослідження свинячого грипу, сказу та інших інфекційних захворювань.

Ольга Корелина, meduza

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *