Карту поляка видаватимуть у всьому світі, а не тільки громадянам пострадянським країн

У Сеймі відбулося друге читання пропозиції уряду. Проект передбачає розширення функціонування Карти поляка на всі країн світу.

Дотепер Карту поляка могли отримати особи польського походження, які живуть у країнах колишнього СРСР, зокрема є громадянами України, Литви чи Білорусі, пише prostir.

Поширення Карти поляка на всі країни світу та всі полонійні кола передбачає проект змін до закону про Карту поляка і Консульського законодавства, прийнятий у вівторок, 2 квітня, польський урядом.

«Досвід 10 років дії закону про Карту поляка показує, що цей документ став важливим інструментом з підтримки поляків, котрі живуть за кордоном, зі збереження їхніх зв’язків з батьківщиною і національною культурною спадщиною. Карта поляка також сприяє збереженню і розвитку польської мови та польських традицій, а також оселення осіб польського походження у нашій країні», — наголошено у повідомленні Інформаційного центру уряду Польщі.

Закон про Карту поляка був прийнятий у 2007 році. Цей документ підтверджує приналежність до польського народу.

Досі карту поляка видають особам польського походження, котрі живуть у 15 країнах за східним кордоном, утворених після розпаду СРСР, і які не визнають подвійного громадянства.

Особи, котрі хочуть отримати Карту поляка, повинні підтвердити свій зв’язок із польськістю.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *