Жителі іспанського міста мають намір схуднути на 100 тисяч кг

Рік тому муніципалітет Нарон, що на північному заході Іспанії, виступив з новаторською ініціативою у сфері здорового способу життя. 39 426 жителів муніципалітету поставили собі за мету за два роки скинути 100 тис кг зайвої ваги. На даний момент у програмі беруть участь 7200 чоловік. Протягом минулого року вони схудли на 46 тис кг, пише Euronews.

У Нароні шість з десяти жителів мають надлишкову вагу, а три тисячі чоловік страждають від ожиріння. За словами лікаря Карлоса Пінєйро, який очолює проект, головна мета учасників — поправити своє здоров’я. Основу програми складають здорове харчування, регулярні фізичні вправи і медичні огляди кожні три місяці. Учасники дотримуються атлантичної дієти, основу якої складають риба і морепродукти, наприклад, молюски, хек та устриці.

Місцеві ресторани підтримали програму й додали більше морепродуктів до свого меню. За словами Пінєйро, деякі кухарі готують полегшені версії традиційних калорійних страв. «Наприклад, в класичному рагу жирний м’ясний бульйон замінюється на овочевий», — сказав він. Лікарі та медсестри також вчаться готувати, щоб потім розповідати своїм пацієнтам про правильне харчування. «Наша мета — стати європейською гастрономічною столицею атлантичної кухні», — заявив Пінєйро.

У школах Нарона дітям розповідають, як дотримуватися здорового харчування і заохочують їх займатися спортом. Пінєйро розповів про один показовий випадок: група бабусь і дідусів здивувалась, що їхні онуки та внучки відмовляються від чіпсів, і зацікавилася тим, що їм говорять у школах.

Влада міста має намір заохочувати учнів відмовлятися від поїздок до школи на автомобілі і замість цього ходити пішки або користуватися велосипедом. Минулого року ініціатори програми оголосили, що дітям будуть надані браслети із зазначенням їхнього місцеположення, щоб батьки знали, що діти дісталися до школи, і не турбувалися про їхню безпеку.

Найбільший вплив програма з позбавлення від зайвої ваги має на літніх людей. За свідченням лікарів, серед 276 учасників цієї вікової групи госпіталізація через хронічне захворювання знизилася на 48%. Пінєйро пояснює це тим, що люди похилого віку, які стали учасники програми, дотримуються плану, що складається з танців, лікувальної гімнастики, плавання та щоденних 8-кілометрових прогулянок.

Пінєйро вважає, що Нарон може заощадити 1,8 мільйона євро щорічно на медичних витратах, якщо проект продовжиться й приверне до себе увагу більшої кількості учасників.

Наступна ініціатива у рамках програми зі зниження ваги — організувати командні змагання, спрямовані на боротьбу з сидячим способом життя і неправильним харчуванням. Передбачається, що учасники змагань будуть займатися реставрацією старого театру XVIII століття і готувати страви з овочів та фруктів, у чому їм допоможуть 11 професійних кухарів.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *