Джордж Буш-старший 10 років листувався з дитиною з бідної філіппінської сім’ї. Хлопчик не знав, що спілкується з екс-президентом США

Сорок перший президент США Джордж Буш-старший 10 років анонімно листувався з хлопчиком з Філіппін на ім’я Тімоті. Він посилав йому подарунки та допомагав грошима, щоб оплатити навчання, додаткову освіту хлопчика та іноді їжу. Як повідомляє CNN, кілька листів після смерті політика потрапили до редакції від фонду Compassion International – християнської благодійної організації, яка допомагає дітям з бідних сімей у 25 країнах світу. Члени сім’ї Бушів не змогла підтвердити їхню автентичність, проте це підтвердив їхній прес-секретар.

Бажання допомагати дитині з бідної країни вперше з’явилось у Буша-старшого у 2001 році на різдвяному концерті у Вашингтоні. Під час антракту музиканти розповіли про діяльність Compassion International, і Буш, який сидів у перших рядах в оточенні охорони, несподівано підняв руку й попросив дати йому брошуру. Це порушувало регламент безпеки, але охоронці не змогли зупинити політика.

З брошури Буш-старший дізнався про Тімоті, якому тоді було 8 років. Хлопчик любив грати в баскетбол і малювати, також він допомагав сім’ї, торгуючи на ринку, підробляючи кур’єром та прибиральником. Згодом до фонду зателефонував начальник охорони Буша та попросив гарантій, що «хлопчик не дізнається, хто його спонсор». Як розповідає Уесс Стаффорд, який у ті часи очолював Compassion International, оточення політика хотіло бути впевненим у безпеці самої дитини. У випадку, якби хтось сторонній дізнався, що він спілкується з колишнім президентом США, сам хлопчик міг би прикувати до себе зайву увагу.

Через місяць Тімоті з Філіппін отримав першого листа: «Привіт, Тімоті! Я хочу бути твоїм новим другом по листуванню. Я стара людина, мені 77 років, але я люблю дітей; і хоча ми не зустрічались, я вже полюбив тебе. Я живу у Техасі і буду час від часу писати тобі».

Під першою листівкою, як і під рештою, Буш підписався дівочим прізвищем своєї матері –  Джордж Уокер. Але загалом екс-президент не надто переймався власною конфіденційністю. Якось він надіслав Тімоті фотографію свого собаки й підписав: «Це Седі, вона зустрічалась із багатьма знаменитими людьми. Вона дуже гарна собака, виросла вона в Англії. Седі ловить мишей та бурундуків та бігає зі швидкістю вітру».

В іншому листі Буш спитав у хлопчика, чи бував той колись у Білому домі. «Там живуть президенти США. Я був там на Різдво. Ось невеликий буклет, який мені дали в Білому домі у Вашингтоні», – написав президент Буш..

«Це були найбільш зворушливі, найдушевніші спонсорські листи, які я коли-небудь читав, але він раз у раз залишав підказки про те, ким був насправді», – каже Стаффорд. Незважаючи на те, що посилати подарунки було заборонено умовами програми, Буш все ж таки відправляв їх. Коли він дізнався, що Тімоті любить малювати, то надіслав йому кольорові олівці, фарби й розмальовки. Співробітники фонду періодично відвозили їх на Філіппіни й залишали у церкві, яку відвідувала сім’я Тімоті.

В одному з листів хлопчик дякує «містеру Уокеру» за те, що той не забуває про нього. «Ви такий добрий. Господь добрий до нас. Він дав нам тіло й волю, щоб дістатись, куди завгодно. Дякую за книгу. Вона мені дуже сподобалась», – написав хлопчик.

У Compassion International розповіли, що, попри всі натяки Буша‑старшого на свою особу, про те, ким був його співрозмовник, Тімоті дізнався аж по закінченні програми – коли хлопчику виповнилось 17 років. Саме тоді йому розповіли, що протягом десяти років він отримував листи від колишнього президента США. Як розповів Стаффорд, підліток був оголомшений та не міг повірити, що це правда.

«Коли ви допомагаєте дітям, навіть якщо вони ще в утробі матері, це надихає їх і вказує їм шлях до того, щоб стати видатними особистостями, – стверджує Стаффорд. – Ми знаємо, що життя Тімоті склалось успішно». Проте, де саме юнак зараз та чим він живе й чим займається, фонду невідомо.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *