Всіх тат у ЄС відправлять у декрет

Європейських роботодавців зобов’яжуть надавати декретну відпустку молодим чоловікам, які стали батьками. Після народження нового члена сім’ї європейські тата у будь-якій країні ЄС зможуть гарантовано взяти мінімум 10 днів оплачуваної відпустки, пише euromag.

Це нововведення та низка інших пропозицій Єврокомісії, внесених у 2017 році, отримали попереднє схвалення Європарламенту й Ради ЄС. Вони можуть набрати чинності вже цього року.

Досі рішення про декретну відпустку приймалось окремо у кожній країні, яка є членом Євросоюзу. Батьківська відпустка була передбачена у 22 з 28 країн ЄС, а її тривалість варіювалася від 1 дня в Італії до 64 у Словенії.

Згідно з торішнім опитуванням Євробарометра, цими відпустками користувалося більше 40% молодих татусів.

Таких відповідальних тат найбільше у Швеції (56%), Данії (36%) та Фінляндії (39%), а найменше — на Кіпрі (3%) та в Румунії (5%).

Втім, коли мова заходить про спеціальну відпустку для батька, а не про декрет, який може взяти тільки один з батьків, то чоловіків, охочих тимчасово поміняти роботу на догляд за дитиною, стає менше. Тільки 32% чоловіків йшли у «загальний» декрет (або допускають таку можливість у майбутньому), у той час як у 57% жінок є такий досвід чи намір це зробити.

Чоловіки рідше жінок обирають піти в «загальну» декретну відпустку, тому що «не можуть дозволити собі це через фінанси» (21%). Іншою часто вживаною відповіддю на питання, чому батько не йшов у декрет, була наступна: «Моя дружина вже використовувала нашу декретну відпустку».

Крім декретних відпусток, європейські тата зможуть брати 5 додаткових днів відпустки на рік — ці дні додаються до вже існуючих відпусток обох батьків. Такі ж можливості з’являться у тих, хто піклується про непрацездатних родичів.

Крім того, європейські роботодавці повинні будуть надати своїм сімейним співробітникам можливість вибрати гнучкий графік або, якщо це дозволяє сфера діяльності, брати частину роботи додому.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *