Веспрем офіційно названий європейською культурною столицею 2023 року

Як повідомив міністр з питань людських ресурсів Міклош Кашлер (Kásler Miklós), старовинне угорське місто Веспрем (Veszprém), розташоване на заході країни на північ від озера Балатон, було офіційно прийняте у якості європейської культурної столиці у 2023 році, пише hungary-ru.

Двома іншими містами, включеними до короткого списку, були Дебрецен (на сході Угорщини) і Дер (на північному заході країни). Переможець був обраний групою незалежних експертів Європейської комісії у грудні минулого року.

Щороку Європейський Союз призначає дві європейські культурні столиці на період одного календарного року, щоб підкреслити різноманітність культур у Європі і відзначити культурні особливості, якими володіють європейці.

Обрання культурною столицею Європи може підняти міжнародний авторитет міста і стимулювати туризм, а також залучити великі місцеві інвестиції, — зазначає угорське інформаційне агентство MTI.

Крім Угорщини, на право обиратися європейською культурною столицею на 2023 рік у якості іншої держави-члена була обрана Великобританія. Це сталося задовго до того, як країна почала процес виходу з ЄС. Однак у листопаді 2017 року п’ять заявок від Великобританії на європейську культурну столицю були дискваліфіковані, і в 2023 році Угорщина буде єдиною.

Місто Печ (Pécs), що розташоване на південному заході Угорщини, стало першою культурною столицею Угорщини в Європі у 2010 році. Перемога у конкурсі принесла місту культурний квартал, а також великий концертний зал і конференц-центр, — нагадало угорське інформаційне агентство MTI.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *