Британські військові отримали попередження про зйомки російського телеканалу

Поява знімальної групи Першого каналу російського телебачення біля військового об’єкта в графстві Беркшир стало причиною секретного попередження, розісланого міністерством оборони британським військовим, повідомила газета Mail on Sunday.

Кореспондент Першого каналу Тимур Сіразіев і оператор Дмитро Волков 21 листопада були помічені біля розташування 77 армійської бригади в лісах поблизу села Ермітаж. Спеціалізація бригади — кібервійни, боротьба з терористичною пропагандою в інтернеті, психологічні операції, робота в соціальних мережах і в даркнета, повідомляє delfi.

Камери спостереження зафіксували дії росіян: вони вели зйомки з машини, під’їжджали впритул до огорожі з колючого дроту і намагалися проникнути на територію бази. Їх срібляста «тойота» була помічена також в селі, поряд з солдатськими казармами і будинками, де живуть офіцери 77 бригади та їх сім’ї. На наступний день, 22 листопада, в програмі «Час» в ефірі російського телебачення був показаний 8-хвилинний репортаж Сіразіева і Волкова про «фабриці тролів під Лондоном».

Після цього випадку міністр оборони Британії Гевін Вільямсон закликав громадян негайно повідомляти про підозрілих людей біля військових об’єктів або на їх території. «Ми сприймаємо безпеку військових баз і особового складу вкрай серйозно», — заявив міністр.

У закритому документі, розісланому командуванням, міститься орієнтування на Сіразіева — він є главою бюрой Першого каналу в Лондоні, і згадано, що він брав участь у висвітленні інциденту в Солсбері, де було застосовано нервово-паралітичну речовину. Там же зазначено, що кореспондент, намагаючись зайти на територію об’єкта, назвав своє ім’я, засіб масової інформації та мета зйомок. У доступі на базу йому було відмовлено.

«Підозрілі пересування Сіразіева були відслідковані охороною військової бази», — розповів Бі-бі-сі джерело в британській армії. Військовослужбовцям, які помітять співробітника Першого каналу біля своєї частини, пропонується не вступати з ним в розмову, а негайно повідомити в поліцію.

Facebook коментарі

Пов'язані статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *